Park Maszyn

płuczka lakierowanie proszkowe

System chemicznego przygotowania powierzchni przed malowaniem

Przed przystąpieniem do malowania proszkowego np. w celu zabezpieczenia przed czynnikami zewnętrznymi należy powierzchnię przygotować poprzez mycie środkami odtłuszczająco-fosforanującym. Nasza lakiernia została wyposażona w odpowiednie stanowisko zapewniając wysoki standard operacji przygotowania detali jak i dbałość o środowisko naturalne.

Dobrze zaplanowany i wykonany proces przygotowania powierzchni elementu przeznaczonego do malowania jest pozbawiony wszelkich zanieczyszczeń w postaci olejów, tłuszczów oraz innych pozostałości powstałych po wcześniejszej obróbce mechanicznej. Utworzona na powierzchni warstwa fosforanów zwiększa skuteczność antykorozyjną stanowiąc dobry podkład dla farb zwiększając przyczepność powłoki malarskiej.

kabina do lakierowania proszkowego

Kabina natryskowa

Kolejnym miejscem gdzie trafia detal jest kabina natryskowa. Nasza firma dysponuje profesjonalną kabiną natryskową do przygotowania powierzchni do lakierowania, gdzie stosuje się alkaliczne środki myjące, nakłada żelazowe lub cynkowe fosforanowe powłoki konwersyjne oraz kilkakrotnie płucze. Dla ochrony otaczającego środowiska zastosowany został obieg zamknięty co pozwala również na poprawnie ekonomiczności stosowanych środków. Wszystkie zużyte płyny służące do natryskowego przygotowania powierzchni utylizowane są przez specjalistyczną firmę.

pistolet do malowania proszkowego

Aplikator

Posiadamy nowoczesne urządzenia lakiernicze renomowanych producentów, w tym aplikator renomowanej firmy GEMA.

piec malowanie proszkowe

Piec z termoobiegiem

Procesem kończącym obróbkę elementów jest piec z termoobiegiem. W takim środowisku, w temperaturze od 160 do 200°C, wygrzewane są detale. Wymuszony obieg powietrza (termoobieg) pozwala wyeliminować przebarwienia, przypalenie oraz inne niepożądane efekty. Dotyczy to w szczególności detali, w których zastosowano jasny kolor.

Wymiary pieca :

• szerokość – 1 600 mm,

• wysokość – 2 300 mm,

• długość – 12 000 mm.

Maksymalne wymiary elementów:

• szerokość – 1 300 mm,

• wysokość – 1 800 mm,

• długość – 12 000 mm.